Види декоративного каменю для внутрішньої обробки

Багатим інтер’єр робить наявність оздоблюваного каменю – він є ознакою доброго смаку й достатку. Звісно натуральний камінь, а це граніт і мармур,  коштує дорого, та попри те ринок переповнений штучними аналогами, які і на вигляд такі ж, і ціна в рази менша – це імітоване каміння з гіпсу, бетону чи кераміки. Тож використовувати декоративний камінь як і для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки поверхонь може будь-хто. Команда експертів Modern Construction розкаже, які є види декоративного каменю, його переваги та недоліки.

Декоративним каменем оздоблюють каміни, стіни у вітальні та на кухні, у прихожій, обробляють ним фасади будинків та терас.

Переваги та недоліки оброблення декоративним каменем

Камінь виглядає дорого й гармонійно, термін експлуатації дуже високі, він досить термостійкий та стійкий до впливу хімікатів, безпечний та зносостійкий. Недоліками є висока ціна натурального каміння та те, що деякі штучні вироби доцільні для певних приміщень. Наприклад, камінь з гіпсу не підійде для облицювання кімнат з високою вологістю.

Види каменю для оздоблення стін

Як ми вище писали є натуральний та штучний камінь. 

Натуральний добувають переважно з гірських порід. Сам по собі він є важкий, а це потрібно врахувати при укладанні на стіни. Переважно саме його використовують при облицюванні фасадів, адже більше видів є холодними, хоча й невеликі фрагменти інтер’єру теж зустрічаються.

Види натурального каменю: граніт – найтвердіший камінь, який легко обробляють, термостійкий та довговічний в експлуатації; мармур – за кольором буває сірим, чорним, жовтим, блакитним та кремовим, він міцний, термостійкий, однак є труднощі з видобутком та обробкою; травертин – широка кольорова гама від молочно-білого до червоного та зеленого, термостійкий, його легше видобувати, досить доступний у ціні; сланець – гірський мінерал, волого та термостійкий, безпечний, перед експлуатацією покривається спеціальними лаками; талькохлорит – природний камінь, який в оздоблені використовують у вигляді цеглин та плит, стійкий до перепадів температур та вологи, має добру теплопровідність, а такі характеристики сприяють тому, що його найбільше застосовують у саунах та лазнях; онікс – напрочуд складний в обробці камінь та ще й дорогий, однак доволі міцний та зносостійкий, в інтер’єрі має вишуканий вигляд; змійовик – каміння у вигляді плиток, має гарний вигляд, міцний та безпечний, однак служити буде в середньому до 15 років; доломіт – камін з широкою колірною палітрою, досить міцний, безпечний у використанні та довговічний.

Штучне декоративне каміння виготовляють з кольорового бетону, гіпсу, акрилу, поліефірної смоли, мінеральних добавок. Часто додають глину, кам’яну крихту, частинки скла. У використанні та обробці штучне каміння є легше, ніж натуральне, ціна його доступна, а характеристики нічим не гірші.

Штучні каміння бувають: керамограніт – виготовляють з глини польового шпату з додаванням барвників, за своїми властивостями каміння може бути і матовим, і глянцевим, і фактурним, термо та вологостійкий; агломерати – у складі поліефірні смоли, мармурові та гранітні крихти, кварцити, оскільки на 90% це каміння складається з природних речовин воно є безпечним; цегла –  у складі портландцемент, барвник, пісок, керамзит, пемза, пластифікатори; гіпсове каміння – просте у використанні, легке та недороге, однак потребує водостійкого покриття; каміння на основі акрилу – у складі крихта жадеїта, змійовика, яшми, амазоніту, граніту, акрилові смоли, воно повністю екологічне та водостійке.

Монтаж декоративного каміння здійснюється на винятково рівні стіни допомогою цементних, клейових сумішей та спеціальних інструментів.

Вам також має сподобатись...

Популярні записи

З чого розпочати ремонт?

Наші клієнти

КиевГорСтрой Комфорт Таун Козырная карта Акварели Эльдорадо Ева Фокстрот Фуршет Караван Герц Роксолана Розетка

Дар’я
Чудова команда, відмінні майстри! Вдячна друзям, що порекомендували саме цю компанію. Виявляється швидкий ремонт без проблем можливий.
Андрій
Без сумнівів можу рекомендувати дану компанію. Залишився задоволеним співпрацею від перших перемовин і до прийому робіт. Все виконали бездоганно і без “головного болю”.
Сергій
Отличная компания, остался доволен от сотрудничества и ни разу не пожалел. А я знаю, о чем речь, ведь перед ними выгнал “отличных умельцев”. Рекомендую, не пожалеете.